Dekovaní - ataxie, stádo

Jakou použít deku, velikosti, možnosti a další věci ohledně dek. Odpovídá Ing. Jan Houštecký.

Dekovaní - ataxie, stádo

Příspěvekod Natall » čtv 15. říj 2015 18:12:07

Dobrý den. Rozhodla jsem se pro odbornou pomoc :).

Mám valacha 11 let, přes sezonu bez deky v režimu 24/7. Nyní vzhledem k jeho zdravotnímu stavu ( ataxie, je náchylný na prochladnutí a zablokovaní bedrokřížové oblasti) jsem se rozhodla na zimu dekovat s tím, že na noc bude chodit domu. Vlastním přechodovou bavlněnou deku, nevím přesně značku, ale předpokládám podobný typ equiline reynosa, tu ma teď na noc, dále stájovou termo deku 150 gr, obyč pláštěnku masta a plaštěnku s fleecem cassiny, tu má od zítra ven. Valach chodí do výběhu do stáda, kde jsou nyní dvě půlroční hříbata a hraví poníci. Proto bych moc ráda dostala instrukce, jak nejlépe dekovat, pokud možno zakombinovat deky, které už vlastním. Převlékání není problém. Osříhat by se možná taky nechal :), ale nikdy nebyl. Finančne bych ráda vyšla do 6500 Kč. Ještě jsem se chtěla zeptat, zda např bucas power turnout nebo smartex lze použít jako vnější vrstvu na moji termodeku? Pokud ano, asi bych volila tuto variantu..., tedy jako nejteplejši možnost v zimě. Myslím, že do např 10 stupňů stačí cassiny s fleecem? Ovšem tam nevím, jak dlouho vydrží oproti hříběcímu okusu. Omlouvám se za složitý dotaz, ale ráda bych si již zítra nějakou deku zajela koupit :). Děkuji N.Marková.
Natall

Re: Dekovaní - ataxie, stádo

Příspěvekod admin » pon 19. říj 2015 11:28:13

Dobrý den přeji!

Když to shrneme, potřebujete v podstatě dokoupit - dle našeho mínění - pouze výběhovou deku cca 300g na zimu. Zatím vystačíte se stájovou plátěnou dekou a na ven by Vám zatím měla stačit Cassini s fleecem.
Do stáje by bylo možné na stájovou deku pro větší teplo položit ještě fleece Cassini - to není problém. Ven to ale nedoporučujeme, protože po sobě deky budou hodně klouzat a hrozí, že se přetočí, kůň do ní může šlápnout a může si ublížit. Spousta lidí to přesto dělá, aby ušetřilo. Rozhodnutí je na vás - jak píši, lidé takto vrství, ale z důvodu použitelnosti a výsledného efektu je lepší koupit termo výběhovou deku a tu pak nechat i ve stáji - to je samozřejmě možné. Máte-li tedy pocit, že mu již nyní Cassini fleece nestačí, kupte výběhovou termodeku 150-200g a pak na větší zimy výběhovou 300-400 g. Ty pak můžete klidně používat i ve stáji. Jestli myslíte, že zatím Cassini fleece stačí - koním bez jakýchkoli problémů zatím stačí, tak můžete zatím dávat tu.

S přáním krásného dne

Eva
admin

Zpět na Deky a dekování