Dekování - nákup dek

Jakou použít deku, velikosti, možnosti a další věci ohledně dek. Odpovídá Ing. Jan Houštecký.

Dekování - nákup dek

Příspěvekod klarka » pát 25. srp 2017 11:20:26

Dobrý den,

letos budu poprové dekovat svého koně (z důvodu zimní sportovní připravy). Nebudu holit, potřebuji aby nenasrstil zimní srst.
Mám u Vás vybrány deky, ale nevím zda je to správná volba, tak prosím o radu.

Pro začátek podzmimu lehká výběhová Bucas FreedomTurnout Light .
Po ochlazení Bucas FreedomTurnout 150g a následně 300g. Dívala jsem se na tabulku teplotního rozpětí z Bucas a v podstatě je light +14 až +8, 150g +10 až -5 a 300g je +8 až -10. Čili můj dotaz smeřuje v k tomu, za můžu přejít z light na 300g nebo jestli začít nějakou levnější pláštěnkou a pak dát 150g a 300g?

Deka Bucas power Turnout Light? Nahradí plnohodnotně všechny 3 deky (light, 150h a 300g)? nebo je potřeba ve větších zimách přidat ještě třeba odpocku nebo dát teplejší deku?

Děkuji

Sukupová
klarka

Re: Dekování - nákup dek

Příspěvekod admin » pát 25. srp 2017 13:55:39

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz a Vaše krásné nastudování dekování koní. Pokud nechcete koně holit a nechcete aby nasrstil, je vhodné deky kombinovat, tak jak jste popsala. Tedy lehká výběhová, 150g a 300g. Co se týče jedné deky přes celou dekovací sezónu, deka plnohodnotě nahradí všechny tři deky, pokud však nebudete mít minimálně jednu deku na výměnu, obávala bych se z hygienických důvodů deku nechat přes celou sezónu, či pro případ, že by koník deku roztrhal. Dále pak, pokud do budoucna budete plánovat koně holit, je také mnohem lepší mít dek více, aby měl koník co největší tepelný komfort.

S přátelským pozdravem
Šárka
admin

Zpět na Deky a dekování