Kentaur Naxos/ Priamos II

Vše, co vás zajímá o sedlech a sedlání. Odpovídá Ing. Stanislav Hakr.

Kentaur Naxos/ Priamos II

Příspěvekod Mistick » stř 19. dub 2017 17:34:53

Dobrý večer,
zvažujem kúpu sedla Kentaur Naxos. Doteraz som jazdila v sedle Kentaur Priamos II ktoré vyhovovalo kobyle aj mne. Obávam sa že Kentaur Naxos kobyle nesadne, kedže som čítala že je kontaktnejší ako Priamos a viac dolieha na svaly pri kohútiku . Sú medzi týmito sedlami nejaké veľké rozdiely ktoré by naozaj mohli spôsobiť že kobyle sedlo nesadne? Taktiež som počula že z dlhodobejšieho hladiska pre koňa nie je vhodné využívať Naxosa ako sedlo so terénu a na bežné jazdenie. Nemám možnosť mať viac sediel a teda v sedle budem chodiť všade, obyčajný univerzál mi nevyhovuje a chcem skokové, ale je teda Naxos vhodný aj na tento účel, bežných vychádzok, tréningov a občaných skokov pre koňa? S Priamosom som za 10 rokov žiadny problém ani ja ani kobyla nemala
Mistick

Re: Kentaur Naxos/ Priamos II

Příspěvekod Ing. Stanislav Hakr » pát 28. dub 2017 9:34:27

Dobrý den
pokud si vyberete sedlo KenTaur Naxos na vlněném polštáři (ne na latexovém), nebudou se Vás týkat žádné z těchto problémů a použití bude ekvivalentní s modelem PriamosII. Naxos na vlně je jedno z našich nejprodávanějkších sedel a osobně jej považuji za zcela bezproblémové.
S pozdravem
Stanislav Hakr
Ing. Stanislav Hakr

Zpět na Sedla a sedlání