drezúrní podbřišník

Vše, co vás zajímá o sedlech a sedlání. Odpovídá Ing. Stanislav Hakr.

drezúrní podbřišník

Příspěvekod Zuzka » čtv 15. bře 2018 7:10:08

Dobrý den,
prosila bych o radu s výběrem podbřišníku k drezúrnímu sedlu (Kieffer) na klisnu ČT, drobnější a rekreačně ježděnou seniorku.
Vyzkoušela jsem celou řadu podbřišníků a od všech se kobyla odírá, respektive si při každém kroku skřípne kožní řasu mezi hranu podbřišníku a loket. Samotný otlak je po nasedlání, dotažení a vytažení přední nohy zhruba 1-2 cm před podbřišníkem. Zkoušela jsem neoprenový Kentaur, wintec elastik, obaly z pravého beránka, anatomické KHM se zúžením v oblasti lokte, vše skončilo odřením. Nejméně škody napáchal asi obyčejný provázkový podbřišník, řekla bych, že čím více byl podbřišník robustní, tím to bylo horší.
Problém s podbřišníkem trvá od doby, kdy jsme přešli ze skokového sedla na drezúrní. Zkusila jsem i vyměnit drezúrní sedlo (Kentaur, Stüben, Kieffer), na polohu podřišníku a následné odření to ale nemělo vliv. Máte s tímto prosím nějaké zkušenosti. Děkuji
Zuzka

Re: drezúrní podbřišník

Příspěvekod Ing. Stanislav Hakr » čtv 29. bře 2018 6:01:32

Dobrý den
vysoce pravděpodobně máte podbřišník moc předu, před pobřišníkem musí zůstat mezera na šířku dlaně. Je možné, že budete muset změnit způsob zapínání na krítké zápinky a dlouhý podbřišník, pokud u skokového to bylo OK, pravděpodobně by to pomohlo, popř posunutí zápinek, ale to u drezurního sedla není obvyklé. S pozdravem Stanislav Hakr
Ing. Stanislav Hakr

Zpět na Sedla a sedlání